Areál Mladé Buky
(500 metrů od penzionu) nabízí různé letní aktivity pro rodiny s dětmi, skupiny i jednotlivce (více na Areál Mladé Buky).

 • bobová dráha, video zde
 • bikeparku – 2 sjezdové dráhy pro začátečníky i pokročilé (vhodné pouze pro sjezdové speciály – půjčovna kol v Areálu Mladé Buky)
 • letní tubink (připomíná jízdu na tobogánu v pneumatice, která má spodní část uzavřenou) – vhodné pro děti i dospělé
 • trampolíny – šestimístná stacionární trampolína
 • bungee trampolíny pro děti i dospělé
 • dětské hřiště – velké množství zajímavých herních prvků
 • Baldův vodní svět
 • ohrada s kůzlaty přístupná i pro děti a dospělé
 • občerstvení přímo v areálu – na více místech


Výlety po okolí

 1. Výstup na Sněžku – lze zvolit i cestu lanovkou z Pece p. S. (15 km od penzionu)
 2. Janské Lázně (5 km od penzionu), ve kterých je možné navštívit bazén napouštěný termálními prameny – více informací a ceník naleznete zde.
  Doporučujeme navštívit výtvarnou dílnu Bosorka – pro více informací (aktuální otevírací dny) navštivte www.bosorka-art.com .
  Janské Lázně jsou od roku 2017 velmi vyhledávaným místem také díky nové Stezce do korun stromů.
  Z Janských Lázní vede také kabinová lanovka na Černou Horu (SkiResort Černá Hora – Pec).
 3. Rýchorské hory (Rýchorský prales) – 3 km od penzionu. Vrcholem je Rýchorská bouda, kam vede naučná stezka o těžbě zlata, která  probíhala od Antonínova údolí, přes Bystřici a Sklenářovice až směrem k Rýchorské boudě.  Více informací zde.
 4. Naučná stezka „Hrádeček“, která vede od Areálu Mladé Buky přes Hrádeček (známý mimo jiné i tím, že v jeho blízkosti žil prezident Václav Havel) a Pekelský vrch. Více informací zde.
 5. Retropark Sejfy se nachází cca 2 km od penzionu.  V letních měsících je vyhledáván otužilými turisty pro své přírodní koupaliště, které je napouštěné přímo z potoka. Bližší informace na webových stránkách Retroparku.
 6. Trutnov (7 km od penzionu) je městem s malebným náměstím s výhledem na Sněžku, Černou a Světlou Horu. 
  Za návštěvu stojí také Kafírna a pražírna Volkafe v ulici Spojenecká (kousek od vlakového i autobusového nádraží) – více informací zde.
  V Trutnově se také nachází krytý bazén, venkovní koupaliště, zimní stadion, galerie…atd.
  V kopcích nad náměstím směrem na Úpici-Radeč se nachází rozlehlý přírodní park, kterým dojdete k Janské Kapli, památníku Gablenz, a také na „paradráhu“ s dětským hřištěm mezi stromy.